
Csak egy trend lenne, vagy valóban nagy segítség az inhalációs terápia.
Az inhalálás egy igazi örökzöld, szinte egyidős az emberiséggel. Az illóolajok, a gyógynövények belégzése jótékony hatással van a légzőrendszerre, az agyra és az egész szervezetre. De vajon miért most lett újra "trendi"? Ennek járunk utána a cikkünkben.
Az inhalálás már az ókori Egyiptomban is rendkívül népszerű volt. Az egyiptomiak annak idején felmelegítették a köveket, majd a növényeket ezeken gőzölve lélegezték be az ásványi anyagokat. Sőt, a rómaiak szintén éltek az inhalálás adta lehetőségekkel: megfigyelték, hogy a gőzfürdőzés tisztítja a légutakat és fiatalítja a bőrt; a gőzfürdők pedig azóta is nagyon kedveltek. A perzsák pedig felfedezték, hogy a mentol és az eukaliptusz keveréke, gőzölve, oldja a hurutot és tisztítja a légutakat.
Az inhalálás tehát nem mai trend, azonban az emberiség újra és újra felfedezi magának. Ez pedig talán nem is véletlen, hiszen a segítségével elkerülhetőek a légúti megbetegedések, és az asztma tüneteit is jelentősen csökkenteni lehet.
A technológia fejlődésével az inhalálás fontossága még inkább megnőtt, ugyanis a '60-as évektől drasztikusan megemelkedett az asztmás megbetegedések száma, habár a '90-es évek óta stagnál. Magyarországon a lakosság 8-10%-a, mintegy körülbelül 300 ezer ember szenved az asztmától.
Az allergia, ami tulajdonképpen a szervezet túlzó reakciója egy valójában ártalmatlan anyagra, szintén egyre gyakoribb: hazánkban minden hetedik ember küzd valamilyen allergiával.
Az asztmás betegek esetében krónikusan gyulladtak a légutak, így bármilyen "trigger" kiválthatja az asztmatikus tüneteket, legyen szó allergénről, pollenről, füstről, vagy típustól függően akár stressz helyzetről. Az allergia során a szervezet szintén gyulladt állapotban van, így az elsődleges szempont, hogy ezek során magát a gyulladást csökkentsük.
A Salvus víz, a só inhalálása jó megoldás lehet, ha szeretnénk megelőzni a tüneteket, vagy nem akarjuk, hogy kiújuljon a betegségünk. Azonban már meglévő asztma, COPD, vagy súlyos megfázás esetén inhalálással is bejuttathatjuk a gyógyszert a szervezetbe, és sokkal gyorsabban és még inkább célzottan szívódik fel, mint például tablettás formában. A gyors hatás pedig, például egy asztmás roham esetén, kulcsfontosságú.
Az inhalálást a legcélszerűbb egy erre a célra alkalmas porlasztóval véghez vinni. A Microlife kínálatában speciálisan gyermekek számára készült inhalátor is található.