Pollenek, parlagfű; egyszóval allergiaszezon.
Sokak számára ez az időszak vég kezdete, ami egyet jelent a tüsszögéssel, a viszkető szemmel, illetve a váladékozással. Számukra jó megoldást jelent az, ha az allergia gyógyszerek mellett rendszeresen inhalálnak is, hiszen ez megtisztítja a légutakat a pollenektől, valamint csökkentik a gyulladást az orrnyálkahártyán.
Viszont vannak azon szerencsések, akiket nem érint az allergiaszezon, és számukra a késő tavaszi és nyári hónapok ugyanolyanok, akár a többi. De vajon ők tehetnek-e a légutak egészségéért? Van-e értelme akkor is inhalálni, ha az ember egyáltalán nem allergiás?
Az inhalálás a belégzést jelenti. Ilyenkor egy porlasztó, vagy kompresszor természetes sóoldatot, Salvus vizet vagy bármilyen inhalációs oldatot juttat a levegőbe. Ezt belélegezve pedig élvezhetjük az egészségügyi hatásait. Habár az inhalátorokat leginkább allergia, és asztma kezelésére ajánlják, kifejezetten hasznos abban az esetben is, ha csak szimplán felső légúti megbetegedéssel küzdünk.
Ismerős lehet ilyenkor az az érzés, amikor annyira eldugul az orrunk, hogy szó szerint alig kapunk levegőt. Ebben az esetben a sóoldat csökkenti az orrnyálkahártya duzzanatát, így szó szerint fellélegezhetünk.
Az arcüreggyulladás rendkívül kellemetlen, azonban - felsőlégúti megbetegedés lévén - hatékonyan kezelhető inhalálással. Ilyenkor ugyanis kitisztulnak az orrjáratok és felszakadozik a letapadt váladék - ami aztán távozni tud, így megszűnik a gyulladás.
A belvárosban, főképp a nyári, szélcsendes időben a szmog mértéke gyakran jócskán meghaladja az egészségügyi határértéket. Sajnos, nem hiába mondják a szmogra, hogy lassú gyilkos, hiszen a káros hatásait - az asztmát, COPD-t, illetve az egyéb légúti megbetegedéseket, rosszindulatú elváltozásokat - csak évtizedek múlva tapasztaljuk. Azonban ezeket a hatásokat tompíthatjuk az inhalátor használatával, hiszen megtisztítja a nyálkahártyát, illetve megköti a levegőben a szén-monoxid, kén-dioxid részecskéket.
A gyógyszerek, antibiotikumok nagyon sok esetben megterhelik a bélrendszert és a gyomrot. Ezzel szemben, a gyógyszeres inhalálás során, a hatóanyagok az orrnyálkahártyán keresztül szívódnak fel, egyenesen a véráramba jutva. Így jóval gyorsabban, és hatékonyabban fejtik ki a hatásukat, mintha a gyomron keresztül szívódnának fel.
Ahogy láthatjuk, az inhalálást légúti betegségek kezelésére, és megelőzésre használhatjuk. A termékkínálatunkban található gyermek-, klasszikus, valamint 2 in 1 kompresszoros porlasztó is, aminek segítségével hatékonyan kezelhetjük mind a felső-, mind az alsó légutakat.