Magas vérnyomásban a magyarok mintegy egynegyede szenved. Ráadásul a hipertónia növelheti a szívroham, a stroke, és a vesebetegség kockázatát is. Az alkalmankénti, háziorvos által végzett vérnyomásmérés pedig nem biztos, hogy teljesen reális képet ad az állapotunkról, hiszen a vérnyomás értéke a nap folyamán sokszor változik.
Azon túlmenően, hogy az otthon, napszakonkénti vérnyomásmérés reálisabb képet ad az állapotunkról, egyéb esetben is jó döntés lehet. Létezik ugyanis egy fehér köpeny-effektusnak nevezett hatás, amely azt támasztja alá, hogy az otthoni mérés során pontosabb eredmény mérhető, mint a rendelőben. Ez azért lehetséges, mert az egészségügyi intézményben való tartózkodás miatt szorongás alakulhat ki, ami átmeneti vérnyomás-emelkedést okoz.
Azonban épp ennek ellenkezője, az úgynevezett "álcázott magas vérnyomás" is előfordulhat - egyes embereknél az orvosi rendelőben normális vérnyomás értékeket mérnek, de egyébként magas a vérnyomásuk. Akik vérnyomáscsökkentő gyógyszereket szednek, szintén fontos a folyamatos monitorozás, és a vérnyomás napló vezetése, hiszen a háziorvosnak szüksége van ezekre az információkra.
A Microlife felkaros vérnyomásmérői automatikusan felfújják a mandzsettát és megjelenítik a leolvasott értékeket. Valamennyi készülékünk klinikailag validált, korszerű technológiákkal rendelkezik. Például PAD-technológiával, ami képes kimutatni a szabálytalan szívverést is.
Előnyök: Egyes modellek többfelhasználós memóriával rendelkeznek, így a háztartásban több személy is figyelemmel kísérheti és rögzítheti a vérnyomását. A felkaros készülékek eredményei pedig pontosabbak lehetnek.
Hátrányok: A kar mandzsetta megfelelő illeszkedése elengedhetetlen a pontos méréshez: ha túl szoros vagy laza, az pontatlan eredményeket ad. Vannak olyan készülékek, amelyek nem olyan kényelmesek, mint a csuklómonitorok.
Ezek a kényelmes monitorok teljesen automatikusan működnek, de kevésbé pontosak lehetnek, mint a felkaros modellek.
Előnyök: Kompaktak, könnyűek és hordozhatóak. Általában kényelmesebbek, mint a felkaros készülékek.
Hátrányok: A csuklón végzett nyomásmérés sikeressége a testhelyzeten múlik. A csukló- és a kar-mandzsettát egyaránt a szív magasságában kell elhelyezni a pontos leolvasáshoz; ezt a csukló-mandzsettánál nehezebb eltalálni.
Akár csukló-, akár felkaros mandzsettával rendelkező készüléket választunk, érdemes lemérni előtte az adott testrész átmérőjét egy mérőszalaggal, hogy a mandzsetta biztosan jól illeszkedjen.
Tipp: a Microlife vérnyomásmérő készülékeihez különböző méretű mandzsetták tartoznak M-L-es (22-42 cm) méretig.
Mennyire könnyen olvashatóak le az adatok a monitorról? Mennyire nagyok a gombok? Mennyire felhasználóbarát az eszköz? Ezeket mind-mind érdemes figyelembe venni a vásárlás során.
A vérnyomásmérők manapság számtalan extra funkcióval vannak ellátva, amelyek segítenek abban, hogy minél előbb felismerjük és megoszthassuk a háziorvosunkkal a problémát. Ilyen például:
A Basic és Classic készülékeink egyaránt 30 mért érték tárolására képesek, és rendelkeznek IHB technológiával, amely érzékeli a szabálytalan szívverést. A Gentle+ technológiának köszönhetően az eszköz a mandzsettát optimális sebességgel és kényelmes nyomással fújja fel, miután felhelyeztük a felkarra.
Az AFIB készülékünk szintén rendelkezik a fent említett Gentle+ és IHB technológiával is, ám nagyobb kapacitású memóriával van ellátva, ami 99 adat tárolását teszi lehetővé. A másik fontos extra az előző két vérnyomásmérőhöz képest, az úgynevezett AFIBsens-technológia, ami észleli a pitvarfibrillációt a mérés során.
A BP W1 Basic csuklóra helyezhető vérnyomásmérő készülékünk a vérnyomás-kiértékelő színsáv segítségével segít egyértelműen kiértékelni a kapott eredményt, és összesen 60 mérés tárolására alkalmas memóriával rendelkezik. A PAD-technológia segít felismerni a lehetséges szívritmuszavarokat, a Gentle+ pedig finoman fújja fel a mandzsettát úgy, hogy az épp optimális legyen.